بستن
FA EN

بانک اطلاعاتی جدید Nature و Springer در حوزه فناوری‌نانو

بانک اطلاعاتی جدید Nature و Springer در حوزه فناوری‌نانو


بانک اطلاعاتی جدید Nature و Springer در حوزه فناوری‌نانو

بانک اطلاعاتی ویژه‌ای برای محققان فناوری‌نانو توسط Nature و Springerایجاد شده‌‌است که به محققان فرصت یافتن مقالات، پتنت‌ها و لینک‌های مختلف درباره نانومواد یا نانوابزارهای مورد نظر خود را می‌دهد.

محققان می‌توانند ماده‌ای که با آن کار می‌کنند را در این بانک اطلاعاتی وارد کرده و با استفاده از یک موتور جستجوی هوشمند، اطلاعات زیادی درباره آن ماده به دست آورند. همچنین لینک‌ها و مقالات مرتبط با آن ماده را نیز به راحتی از نتایج این موتور جستجو دریافت می‌کنند. این بانک اطلاعاتی، حاوی داده‌های زیادی درباره نانومواد، روش‌های ساخت و نانوابزارها است. در واقع اطلاعات زیادی از مقالات، پتنت‌ها و دیگر منابع علمی جمع‌آوری و دسته‌بندی شده‌است که پژوهشگر بعد از مراجعه به آدرس این بانک، ماده مورد نظر خود را در آن تایپ کرده و با استفاده از موتور جستجوی این بانک به اطلاعات مختلفی درباره ماده مورد نظر خود دست پیدا می‌کند.

لازم به ذکر است که پیش از این انتشارات Springer بانکی به نام SpringerMaterials راه‌اندازی کرده بود که به محققان امکان دسترسی به اطلاعات مواد مختلف (نه لزوما نانومواد) را می‌داد. اما این بانک اطلاعاتی به صورت ویژه برای فناوری‌ نانو ایجاد شده‌است.

این بانک اطلاعاتی در آدرس Nano.Nature.com قابل استفاده است.